Податок на депозити хочуть скасувати. Чи всіх це стосується?

Правові новини
Податок на депозити хочуть скасувати. Чи всіх це стосується?

У Верховній Раді 20.02.2023 зареєстровано законопроект № 9037 із красивою назвою «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування банківських вкладів (депозитів) фізичних осіб».

Законопроектом пропонується звільнити від оподаткування банківські вклади фізичних осіб – за умови, що сума вкладу не перевищує 600 000 грн.

В доповідній записці до даного законопроекту зазначається, що «заощадження громадян невпинно з’їдає інфляція, а наявні ставки за депозитами не дозволяють покрити так званий інфляційний податок. Плюс необхідність плати 18% ПДФО та 1,5% військового збору з отриманого доходу від процентів за депозитами ще більше знецінює даний спосіб збереження заощаджень громадян, що призвело до втрати економічної привабливості такого виду збереження коштів та тенденції збереження коштів, уникаючи банківську систему».

Нагадаємо, що податок на депозити з’явився в Україні в березні 2014 року, згідно із Законом «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні». На даний час банківська установа як податковий агент перераховує до Державного бюджету України 18% ПДФО та 1,5% військового збору з доходу від нарахованих процентів за депозитом.

Прес-центр

Актуальні новини