А на що ви готові за місце у «Клубі білого бізнесу»?

Аналітика
А на що ви готові за місце у «Клубі білого бізнесу»?

Не встигли ми з вами обговорити Національну стратегію доходів України до 2030 року, як законотворці підкинули нам чергову тему для аналізу.

У парламенті зареєстровано законопроект № 11084 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства», який в народі вже встигли назвати «Клуб білого бізнесу».

Учасникам такого «Клубу» держава пропонує низку переваг перед іншими платниками податків. Одразу згадується класична фраза: перед законом всі рівні, але є рівніші.

Отже, якщо вам пощастило і ви стали елітою в розумінні цієї ініціативи, то для вас законопроект пропонує такі «смаколики»:

  • діє мораторій на документальні перевірки, крім деяких видів;
  • скорочуються строки камеральної та документальної перевірки у цілях бюджетного відшкодування до 5 календарних днів;
  • індивідуальні податкові консультації ви отримаєте протягом 5 календарних днів;
  • за вами закріплять окремого менеджера (в законопроекті його іменують комплаєнс-менеджером), якого ви можете «діставати» різноманітними питаннями;
  • на свій запит у 5-денний строк маєте право отримати відомості про наявну у контролюючого органу податкову інформацію (а її, як правило, податківці ніколи не надають, посилаючись на те, що це інформація для службового користування), яка може свідчити про податкові ризики у діяльності платника податків, а також консультування щодо усунення таких ризиків.

Загалом, окрім мораторію на перевірки та скорочення їх терміну, вищевказані преференції і зараз є прямими функціями податківців. Але… якщо інших можна проігнорувати, то для тих, хто «рівніший», ці функції будуть гарантовані.

Так що ж потрібно для того, аби потрапити до переліку обраних?

Глобально схема виглядає так: платимо і мовчимо.

Найбільш цинічно виглядає така вимога: відсутність за результатами документальних перевірок платника податків неузгоджених податкових (грошових) зобов’язань за податковими повідомленнями-рішеннями, за якими сума грошових зобов’язань або зменшення податку на додатну вартість, заявленого до бюджетного відшкодування, перевищує 3000 неоподаткових мінімумів доходів громадян.

Простіше кажучи, не згоден з тим, як тобі «викручують руки» і безпідставно знімають кредит чи нараховують по черговому колу податки, – геть з «Клубу»! Добре, що хоч не розстріляли за те, що звернувся до суду! Хоча, ще не вечір…

Далі буде…

Прес-центр

Актуальні новини